Obhliadnutie za FUSION Cup Bankov 2016

Peter Deak víťazom FUSION Cup Bankov 2016

Štvrtý ročník automobilových pretekov FUSION CUP BANKOV sa konal 15.5.2016 v Mestskej časti Košice - Sever. Trať pretekov viedla po asfaltovej ceste z čermeľského údolia smerom na Horný Bankov. Preteky boli okrem tradičného voľného pohára zaradené aj do Regionálneho Rally Pohára.

Na trati dlhej približne 3 km si mohli súťažiaci preveriť svoje jazdecké schopnosti a pripravenú závodnú techniku počas jednej tréningovej a troch súťažných jázd. Ranné slnečné počasie vystriedal ku koncu pretekov dážď, takže súťažiaci absolvovali poslednú jazdu na mokrom povrchu.

V komplikovaných poveternostných podmienkach kde bola dôležitá správna voľba pneumatík bol najrýchlejší Peter Deák - Mitsubishi Lancer EVO IX pred Marekom Pazderákom - Mitsubishi Lancer EVO VI.

Tretie miesto v cieli patrilo zaslúžene Alexandrovi Baffymu - Peugeot 206. V hodnotení Regionálneho Rally Pohára, ktorý je určený pre posádky a kde je spolujazdec povinný sa umiestnili na prvom mieste František Blaščík s Matúšom Lukáčom - BMW M3.

Preteky mali viac menej bezproblémový priebeh a obišli sa bez vážnejších incidentov. Tešíme sa piaty ročník obľúbených pretekov na Bankove 2017.